דף הבית
בלוג טבעוני
טבעונות זה מפחיד?

טבעונות זה מפחיד?

פורסם ע"י מערכת סימפל האפי קיטשן בתאריך
7.12.2021

אם אתם טבעונים אתם כבר יודעים שזה לא כזה קשה, אבל יש לא מעט אנשים שבשבילם הרעיון של לעבור לתזונה טבעונית הוא ממש מפחיד. אנחנו מבינים! לשנות דבר מהותי כמו התזונה שלכם זה צעד משמעותי ודי גדול שהולך להשפיע עליכם בהמשך. אז אם עדיין לא עשיתם את השינוי כי אתם מפחדים, זה בשבילכם! אספנו את כל הדברים המרכזיים שאנשים הכי מפחדים מהם ואנחנו כאן כדי לגרום להם להראות קצת פחות מאיימים:

לימון ושקד מחופשים לדלעות

תזונה טבעונית תהפוך אותי לחלש וחולה!

זה אמנם נכון שתזונה טבעונית לא מאוזנת ולא מפוקחת יכולה להוביל לחוסר בויטמין B12 וברזל, אבל זה גם נכון שממש קל להמנע מלהגיע לנקודה הזאת (ע"י נטילת תוספים והקפדה על תפריט מאוזן), זה גם נכון שכל דיאטה יכולה להיות מסוכנת אם לא שמים לב למה שמכניסים לפה. לא רק זה, תזונה טבעונית מאוזנת יכולה להפחית את הסיכון למחלות מסויימות, כולל מחלת לב איסכמית, סוכרת סוג 2, לחץ דם גבוה, סוגים מסויימים של סרטן והשמנת יתר. לנו זה נשמע כמו ההפך מחולה וחלש!

אבל לוותר על חביתה, פיצה והמבורגרים?! אין מצב!

מי אמר שתצטרכו לוותר על הדברים האלה? השנה היא 2021, תסתכלו סביבכם ותראו שיש גרסאות טבעוניות טעימות לכל דבר שאתם יכולים לחשוב עליו בערך. כל יום צצים ברחבי העולם עוד ועוד פיתוחים, סטארט-אפים והמצאות חדשות בתחום האוכל הטבעוני, ואנחנו מדברים אפילו על בשר וגבינה שאפשר לייצר במעבדה, המצאות שנחשבות לעתיד של תעשיית מזון ירוקה וברת קיימא, דבר שהעולם זקוק לו כרגע יותר מתמיד! לא פלא ששמות ענק כמו ביל גייטס, לאונרדו דיקפריו, סרינה וויליאמס, קייטי פרי וג'יי זי כבר השקיעו מיליונים בחברות שקשורות לתחום המזון הטבעוני!

להיות טבעוני זה יקר מידי…

ובכן, למען האמת, מוצרים טבעוניים בסיסיים הם כמעט תמיד זולים יותר מבשר, דגים ומוצרי חלב. הסיפור בהחלט יכול להפוך יקר יותר אם אתם מסתמכים על מזון מעובד ואוכל בחוץ, אבל אם תשמרו על זה פשוט (ובריא) אז אין סיבה שתזונה טבעונית תהיה יקרה יותר מכל תזונה אחרת. 

אם אני אהיה טבעוני אני אמות ברעב

כל שינוי מהותי בחיים דורש זמן הסתגלות, וכך גם טבעונות. זה נכון שבישול טבעוני לפעמים דורש קצת יותר השקעה ויצירתיות, אבל אין לנו מספיק מילים כדי לתאר כמה המטבח הטבעוני הוא עשיר ומלא באפשרויות! האינטרנט מפוצץ במתכונים טבעונים לכל דורש, וגם אם אתם בכלל לא בקטע של לבשל, כמעט כל מסעדת מזון מהיר בעולם כבר מציעה לפחות אופציה טבעונית אחת. אז גם אם תעברו לתזונה טבעונית, סביר להניח שלא תמותו ברעב. 

אם אני אהיה טבעוני אנשים ישנאו אותי

דעות קדומות ורעיונות סטריאוטיפים כלפי טבעונים אכן קיימים, אבל לא במידה גדולה ובטח שלא באופן שיגרום לכם לאי נוחות בחיי היום יום. מהנסיון שלנו, יכול להיות שתצטרכו להתמודד עם הבדיחה האקראית פה ושם, אבל להיות טבעוני בהחלט לא יגרום לאנשים לשנוא אתכם. הם עלולים לשאול שאלות, הם עלולים לנסות לאתגר אתכם (ואתם יכולים לבחור אם להגיב או לא), אבל הם בהחלט לא יתחילו פשוט לשנוא אתכם רק בגלל שהחלטתם להסיר דברים מסויימים מהתפריט שלכם. ואם הם כן? זה בהחלט אומר הרבה יותר עליהם מאשר עליכם.  

תמיד תזכרו שיש כל כך הרבה שעשו זאת לפניכם ושרדו כדי לספר לכם שזה לא כזה נורא או קשה, למען האמת זה די פשוט ומה שאתם, כדור הארץ, ובעלי החיים שעליו תרוויחו יהיה כל כך שווה, שהדבר היחיד שתצטערו עליו זה שלא עשיתם את זה קודם. 

עדיין על הגדר? לא בטוחים אם אתם יכולים לעשות את זה? מה אם היה לכם את כל המידע שאי פעם תצטרכו בספר אחד צבעוני וכיפי? הספר הזה קיים! אנחנו יודעים, כי אנחנו כתבנו אותו :)

אתם יותר ממוזמנים לבדוק אותו כאן.

ואם כבר עשיתם את המעבר לטבעונות, בבקשה שתפו את הפוסט הזה עם האנשים בחיים שלכם שרוצים אבל פשוט מפחדים לקחת את הצעד אל עבר עתיד בריא, אקולוגי וטוב יותר. 

פוסטים קשורים