דף הבית
בלוג טבעוני
מי שם חוטים באבוקדו שלי?!

מי שם חוטים באבוקדו שלי?!

פורסם ע"י מערכת סימפל האפי קיטשן בתאריך
11.1.2022

אתם מכירים את הסיטואציה: לפניכם מונח אבוקדו ירוק ועסיסי ואתם כבר מתים להוסיף אותו לסלט שלכם או למרוח על לחם, אבל אז אתם פותחים אותו והוא מלא בחוטים מעצבנים! היום אנחנו כאן על מנת לשפוך אור על התופעה המרגיזה "אבוקדו חוטי", שבניגוד ל"טלפון חוטי" אין לו הילה נוסטלגית והוא סתם נטו מרגיז.

מלפפון מנסה לאכול אבוקדו עם מלא חוטים

נפתח עם הדבר הכי חשוב: אפשר ואף רצוי לאכול את האבוקוד החוטי, על אף החוטים שבו. הם אמנם לא באים הכי בטוב אבל הם לא מזיקים בשום צורה.

אז מה הם, בדיוק? החוטים שאפשר למצוא לפעמים באבוקדו הם בעצם סוג של עורקים שאחראיים על הזרמה של חומרים מזינים ומים מהעץ אל הפרי (כן, אבוקדו הוא פרי). אז בעצם בלעדיהם - לא היה לנו אבוקדו בכלל!

יש אבוקדו חוטי ויש אבוקדו אלחוטי

אבל למה הם מופיעים רק בחלק מהאבוקדואים ובחלק אחר לא? זה כבר קשור לגנטיקה. זנים מסוימים של אבוקדו נוטים להיות חוטיים יותר (האס הוא כמעט תמיד נטול חוטים, אבל בן דוד שלו סטיוארט כמעט תמיד כן). לפעמים זה גם יכול להיות קשור לבשלות הפרי בזמן שנקטף ולגיל של העץ. עצי אבוקדו צעירים יותר ואבוקדו שנקטף בשלב מוקדם יותר של העונה נוטים להפיק אבוקדו חוטי יותר.

אוקיי, אז האם יש דרך לדעת מראש אם אבוקדו הולך להיות חוטי או לא? למרבה הצער, אין. חייבים לפתוח אותו ולגלות. אבל כמו שאמרנו קודם, החוטים הם לא מזיקים ואין להם השפעה על הטעם של האבוקדו או על היתרונות הבריאותיים שלו. השומן הבלתי רווי, הסיבים התזונתיים, הויטמינים, האשלגן והחומצה הפולית - כולם עדיין שם באותה מידה בדיוק, חוטים או לא.

אם אתם עדיין ממש לא מצליחים להתמודד עם קיומם של החוטים, יש דרך גאונית להיפטר מהם בלי להיפטר מחצי מהאבוקדו עצמו: מסננת! אפשר פשוט למעוך את האבוקדו דרך מסננת תה קטנה, החוטים יישארו מאחור. אין בעד מה!

עוד מלא טיפים טבעוניים, עצות ורעיונות אפשר למצוא בספר שלנו :)

פוסטים קשורים