דף הבית
בלוג טבעוני
חברות בשר וחלב מייצרות יותר גזי חממה מגרמניה, בריטניה או צרפת

חברות בשר וחלב מייצרות יותר גזי חממה מגרמניה, בריטניה או צרפת

פורסם ע"י מערכת סימפל האפי קיטשן בתאריך
25.10.2021

כמו כן, חמש חברות הבשר והחלב הגדולות ביותר מייצרות את אותו נפח של גזי חממה מזיקים לאקלים כמו ענקית השמן אקסון. העובדות המטורפות האלה פורסמו לאחרונה על ידי הארגון "Friends of the Earth" והקרן האירופית "היינריך בול שטיפטונג", וזה אפילו לא הכל. לפי הדיווח, חברות הבשר והגבינה מסביב לעולם קיבלו בשנים האחרונות סיוע כספי של למעלה מ-478 ביליון דולר ואם הדברים ימשיכו באותו הכיוון, ייצור הבשר העולמי עלול לעלות בכ-40 טון נוספים עד 2029 ולהגיע ל- 366 מיליון טון בשנה!

קופת חזיר משחקי הדיונון

אלו דברים מטרידים מאוד במיוחד לאור העובדה שכבר ידוע לנו שתעשיית בעלי חיים למטרות מאכל העולמית אחראית על 14.5% מפליטת גזי החממה המסוכנים לאוויר ושהמדינות העשירות חייבות לנקוט בצעדים מידיים ודרסטיים להקטנת הכמויות האלה כדי להתמודד עם ההתחממות הגלובלית. 

הדוח מציין כי "כדי לשמור על [הרמה הנוכחית של ייצור חלבון מן החי] ענף החקלאות התעשייתית מן החי נמצא במגמת עליה וממשיך לדחוף פתרונות ומודלים ברי קיימא אל מחוץ לשוק". איך כל זה מתיישב עם המציאות שבה על פי הדוח האחרון של האו"ם בנושא שינויי האקלים לא נותר לנו הרבה זמן לעשות שינוי לפני שהנזק יהפוך לבלתי הפיך? ובכן, זה לא.

רוצים להזכיר לאנשים בחייכם שטבעונות יכולה לעזור לכדור הארץ?

הזכירו לאנשים שתעשיית הבשר והחלב אחראית ליצירת טביעת רגל פחמנית גבוהה והרסנית, וגם צריכת המים בתעשייה זו היא מהגבוהות שיש.
המעבר לטבעונות קל והכרחי כדי לשמור על כדור הארץ שלנו.

פוסטים קשורים