דף הבית
בלוג טבעוני
טבעונות מסביב לעולם: בריטניה

טבעונות מסביב לעולם: בריטניה

פורסם ע"י מערכת סימפל האפי קיטשן בתאריך
7.12.2021

אנחנו ממשיכים את המסע הטבעוני שלנו סביב לעולם, החודש נבקר בבריטניה! מסתבר שבאי המלכותי חלה עליה מטורפת במספר הטבעונים בשנים האחרונות, עליה שמסרבת להרגע ומראה לכולם שמדובר בהרבה יותר מסתם טרנד חולף.

דמויות שמחות מן הצומח יושבות באוטובוס אדום לונדוני
  • לפי האתר statista.com, כ-15% מהבריטים הם צמחונים ו-5% מהם מגדירים עצמם כטבעונים. לפי "האגודה הטבעונית" מספרם של הטבעונים בבריטניה עלה מ-150,000 ב-2006 ל-600,000 ב-2018! מספרים די מדהימים אם אתם שואלים אותנו!
  • אבל מהי "האגודה הטבעונית" אתם שואלים? ובכן, מדובר בקבוצה שהוקמה בשנת 1944 (!) על ידי חבורה של בריטים צעירים אשר בחרו להמנע ממוצרים מן החי והרגישו שהמילה "צמחוני" אינה מייצגת אותם יותר. לכן, בנוסף להקמת הארגון שמאוחר יותר יהפוך לאחד הגופים המובילים בעולם בנושא הטבעונות, מקים הארגון, דונלד ווטסון, גם המציא את המילה "Vegan"! 
  • היוזמה הבריטית Veganuary, היא יוזמה שמטרתה לגרום לכמה שיותר אנשים להתנסות בטבעונות למשך חודש אחד בינואר כל שנה. היוזמה הפכה לפופולרית במיוחד השנה כאשר היו לה לא פחות מחצי מיליון נרשמים ברחבי העולם. 150,000 מהם מבריטניה.
  • לפי חברת ניתוח השוק Mintel, השוק הבריטי לתחליפי בשר היה שווה 740 מיליון פאונד ב-2018 (רק לשם ההשוואה, לפני כשלוש שנים היה שוויו כ-539 מיליון פאונד). מקדונלדס הכריזו לאחרונה שהם שואפים להיות המובילים בתחום המזון המהיר הטבעוני בבריטניה ואירלנד עד שנת 2025, זאת כחלק ממשימתם להפוך לעסק אקולוגי. דוגמא אחת לכך היא שארוחות הילדים בבריטניה ואירלנד כוללות אך ורק צעצועים ללא פלסטיק, דבר שמסייע להפחתת 3,000 טונות מטרים של פלסטיק.
  • שירות משלוחי האוכל הבריטי דליברו דיווחו שמספר המסעדות הטבעוניות באפליקציה שלהם הכפילה את עצמה מאז שנה שעברה, עם למעלה מ-12,000 מסעדות שמציעות אוכל טבעוני.
  • בית משפט בריטי פסק בשנת 2020 שטבעונות אתית מוגדרת כ"אמונה פילוסופית" ולכן מוגנת בחוק באותו אופן כמו אמונה דתית, מה שאומר שטבעונים אתים בבריטניה מוגנים מפני אפליה על פי חוק. יש לנו למה לשאוף כאן בארץ!

פוסטים קשורים