דף הבית
בלוג טבעוני
טבעונות מסביב לעולם: טייוואן

טבעונות מסביב לעולם: טייוואן

פורסם ע"י מערכת סימפל האפי קיטשן בתאריך
7.12.2021

הפעם במסע הטבעוני שלנו סביב לעולם נבקר בטייוואן! המקום שנחשב לאחד היעדים הטבעוניים הנחשקים ביותר, עם קהילה בודהיסטית גדולה שמבטיחה גישה דומה לאוכל לגישתו של המטבח הטבעוני.

אז קדימה, בואו נבדוק את גן העדן הטבעוני, טייוואן:

דמויות שמחות מהצומח בטאיפיי, בירת טייוואן
  • כ-30% מאוכלוסיית טייוואן הם בודהיסטים, וחלק גדול מהם נמנעים מאכילת בשר. זה בעיקר מה ששם את טייוואן בראש הרשימות כשזה נוגע למספר הטבעונים והצמחונים ביחס לאוכלוסיה, 14% על פי חלק מההערכות.
  • טאיפיי, הבירה של טייוואן, מופיע כבדרך קבע בראש הדירוגים של הערים הכי טובות לטבעונים בעולם. עם יותר מ-6,000 מסעדות טבעוניות או ידותיות לטבעונים, אין פלא שטאיפיי הגיעה ראשונה בדירוג הערים הכי ידידותיות לטבעונים באסיה של ארגון PETA.
  • חוקי סימון המוצרים בטייוואן הם מהנוקשים בעולם. החוק דורש שעל מוצר מזון יסומן האם הוא טבעוני, טבעוני ללא שום, בצל ותבלינים רלוונטים (מסיבות בודהיסטיות), מוצר ללא חלב, מוצר ללא ביצים או מוצר ללא חלב וביצים. חברות שלא עומדות בדרישות החוק עלולות לחטוף קנסות כבדים.
  • משמעות הביטוי "וו צ'י קוואן סו" במנדרינית היא "אני אוכל לגמרי טהור", וזו לעתים קרובות הצורה שבה מצהירים אנשים בטייוואן שהם טבעוניים. הטרמינולוגיה הזאת נובעת מהאמונה הדתית שעל ידי הימנעות ממוצרים מן החי, אדם יכול לשמור על מחשבה טהורה, להפוך לבעל חמלה ולשפר את הקארמה שלו. לאכול "לגמרי טהור" אומר גם להמנע ממרכיבים אחרים אשר נחשבים ל"משבשי תודעה", כגון שום, ג'ינג'ר, בצל, כרישה ואלכוהול.
  • בשנים האחרונות חל שינוי במניעים שמביאים את צעירי טייוואן לעבור לתזונה טבעונית. טבעונות "חילונית" מתמקדת יותר בסיבות הבריאותיות, אתיות ואקולוגיות ופחות בסיבות הדתיות, דבר שמנגיש את עקרונות התזונה הטבעונית לאפילו עוד יותר אנשים מקודם.
  • כחלק מהשינוי המתמשך, הדור הצעיר של הטבעונים בטייוואן המציאו דרך מדהימה לקדם את אורח החיים הטבעוני כאשר ב-2015 הם הקימו את ה-TVF, (Taiwan Vegan Frenzy), יריד גדול שמתקיים כל שנה ובו יכולים ספקים של אוכל ומוצרים טבעוניים להציג את סחורתם מול אלפי מבקרים. בירידים האלה אפשר לטעום, לרכוש ולקבל מידע על כל דבר טבעוני תחת השמש, ואנשים תמיד מגיעים אליהם בהמוניהם. לא רק לטבעונים!
  • "יום שני ללא בשר" הוא דבר גדול בטייוואן, רק ששם קוראים לזה "שני הירוק". הפרויקט שהושק רשמית ב-2019 כבר הצליח להגיע לשיתוף פעולה עם למעלה מ-1,000 מסעדות שהתחייבו להוסיף לפחות 3 אופציות טבעוניות לתפריטים שלהן. הם גם שיתפו פעולה עם רשת המזון המהיר הגדולה בטייוואן על מנת ליצור את "כיסוני האומניפורק", מהם נמכרו למעלה ממיליון יחידות בשבוע אחד.

פוסטים קשורים