דף הבית
בלוג טבעוני
טבעונות מסביב לעולם: מקסיקו

טבעונות מסביב לעולם: מקסיקו

פורסם ע"י מערכת סימפל האפי קיטשן בתאריך
7.12.2021

החל מהיום, פעם בחודש, נבדוק מה מצב הטבעונות במדינות שונות מסביב לעולם. התחנה הראשונה במסע שלנו היא מקסיקו, אחת המדינות עם הריכוז הכי גבוה של צמחונים וטבעונים בעולם! הנה כמה דברים מעניינים שלמדנו על טבעונות במקסיקו:


פירות וירקות חוגגים את הטבעונות במקסיקו
  • לפי האתר statista.com, אחוז הצמחונים במקסיקו הוא 19% ואחוז הטבעונים הוא 9%! מספרים גבוהים לכל הדעות.
  • כדי לעמוד בביקוש ההולך וגובר בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית בכמות ובאיכות האופציות הטבעוניות במקסיקו (בעיקר מקסיקו סיטי). החל מדוכני אוכל וכלה במסעדות גדולות ובתי מלון, יותר ויותר קל להשיג אוכל טבעוני טעים ואיכותי. למרות כל זאת יש להביא בחשבון שחלק מהמנות המקסיקניות הקלסיות כמו שעועית וטמאלה מבושלות הרבה פעמים בשומן חזיר, לכן כדאי תמיד לשאול לפני שמזמינים.
  • המטבח המקסיקני העתיק, לפני התקופה הקולומביאנית, היה מבוסס בעיקר על הצומח והרבה מהמאכלים שהיום נחשבים למקסיקנים "מסורתיים" שהיום הם עשירים בבשר ומוצרי חלב  - מקורם בכיבוש הספרדי. עבור מקסיקנים רבים החזרה למטבח מבוסס-צומח היא דרך לכבד ולהתחבר לצורת האכילה המקסיקנית המקורית והמסורתית.
  • לפי מידע של ה-OECD, בערך 73% מאוכלוסיית מקסיקו סובלים מעודף משקל, כאשר מחלות הקשורות בעודף משקל צפויות לקצר את תוחלת החיים במקסיקו ביותר מ-4 שנים ב-30 השנים הקרובות. הממצאים המטרידים האלה יכולים להיות חלק מהסיבה שבעקבותיה מחפשים יותר ויותר צעירים מקסיקנים דיאטה יותר מאוזנת ובריאה. 
  • האגודה ליזמים טבעונים במקסיקו היא עמותה שנוסדה על מנת "לקדם את הצמיחה וההשפעה של עסקים טבעוניים במקסיקו" ועל ידי כך לעזור ולהפיץ ערכים של צרכנות טבעונית ברחבי המדינה. אחת מהחברות הטבעוניות הכי מצליחות במקסיקו כרגע היא Deserto, חברה שבאופן מפתיע לא מתמקדת באוכל אלא באופנה. החברה, שבסיסה בגוודלחרה, מתמחה בייצור עור טבעוני  איכותי על בסיס...קקטוסים.

פוסטים קשורים