דף הבית
בלוג טבעוני
האנשים שנותנים קול לחתולי הרחוב

האנשים שנותנים קול לחתולי הרחוב

פורסם ע"י מערכת סימפל האפי קיטשן בתאריך
22.8.2022
שקד מראיין שני חתולים

קול החתולים הוא ארגון ללא מטרות רווח שמוקדש למטרה אחת בלבד: סיוע לחתולי הרחוב של ישראל ולאנשים שעוזרים להם. "העמותה הוקמה מתוך הצורך לתת סיוע ומענה לפעילים בכל רחבי הארץ שנתקלים במצבי חירום של חתולי רחוב ובמקרים רבים אין להם אפשרות לטפל בכוחות עצמם, לא מבחינה כלכלית ולא מבחינה טכנית" כך תיארה לנו סמדר רביב, מנהלת העמותה, את פעילות העמותה. 

"בעמותה עצמה חברים מספר בודד של אנשים אבל יש מתנדבים ופעילים בכל הארץ שמסייעים ככל יכולתם. כולנו בעלי משפחות ועובדים בעבודות רגילות ובכל זאת הפעילות למען חתולי הרחוב מעסיקה אותנו 24/7 ואין רגע אחד בו אנחנו יכולים באמת להתנתק ולו בגלל שיש לכל אחד מאיתנו עשרות חתולים באומנה בביתו הפרטי וגם בגלל שאנחנו מקבלים פניות באופן שוטף בכל אמצעי התקשורת הקיימים. זו השליחות שלנו וכולנו מחויבים למען חתולי הרחוב, כמובן בהתנדבות מלאה."

שלושה חתולים מתוקים
דוגמא קטנה למבחר המתוקים שחייהם הוצלו על ידי העמותה

רוב האנשים היו מעדיפים לא לדעת כלום

בישראל קיימת אוכלוסיה עצומה של חתולי רחוב (כמיליון לפי הערכות מסויימות) והפעילויות העיקריות של העמותה כוללות עיקור וסירוס (במיוחד באיזורים שבהם הרשויות המקומיות אינן דואגות לכך), וכמובן "מתן סיוע רפואי והצלה של חתולי רחוב שנקלעו למצבי חירום כתוצאה מדריסות, פציעות, מחלות, התעללות ועוד." 

סמדר מספרת על הקשיים העיקריים שאיתם פעילי העמותה נאלצים להתמודד: "מעבר לבעיית המקום הפיזית (אנחנו מחפשים בנרות שטח חקלאי באזור הגליל המערבי בו נוכל להקים מקלט שיקומי ראוי לשמו) יש גם בעיית תקציב קשה שכן קשה מאוד לגייס בארץ תרומות לחתולי רחוב, מדובר בבעלי חיים שבודדים האנשים שמוכנים להירתם עבורם. רוב האנשים היו מעדיפים לא לדעת כלום."

שלושה גורי חתולים מתוקים שהוצלו מהרחוב
"אין להם אף אחד מלבדנו ושום דבר מלבד החמלה שלנו"

בתוך כל הקושי יש גם רגעים שמחים

ביקשנו מסמדר לספר לנו על מקרי הצלה ששימחו אותה במיוחד. "הצלנו כל כך הרבה חתולים שמרביתם היו מועמדים להמתה שממש קשה לבחור מקרה אחד, אבל אבחר את סיפורו של סאני. סאני נדרס כשהיה רק גור קטן ונפגע ברגליו האחוריות. לאחר הפציעה הוא היה פראי וסבל מכאבים רבים. הפגיעה גרמה לשיתוק ברגליו האחריות וסאני למד "לרוץ" באמצעות שתי רגליו הקדמיות בלבד.

היה לנו ברור שאף אחד לא ירצה חתול כזה ולא פרסמנו אותו אפילו. הוא נשאר באומנה, התחבר עם שאר החתולים ודיירי הבית והפך לחלק בלתי נפרד מהבית. יום אחד פנתה אלינו בחורה מדהימה שחיפשה חתול מיוחד ומיד התאהבה בסאני למרות סף החרדה החברתית הגבוה שהיה לו ולמרות המוגבלות הקשה. היום סאני מצליח לטפס לכל מקום ואין מקום קשה מדי או גבוה מדי עבורו. סאני חי עם עוד חברים רבים על 4, אוהב לצאת לגינה ולשחק ומוכיח שתמיד שווה להילחם עבורם ושלא קיים דבר כזה "מקרה אבוד". 

חתולים חמודים שהוצלו על ידי עמותת קול לחתולים
סאני המתוק בביתו החדש ועם חבריו החדשים

אל תתעלמו מהם, אתם כל מה שיש להם

מלבד מתנדבים נוספים ותרומות - דברים שתמיד חסרים בעמותה, סמדר אמר שהיא רוצה לבקש מכל מי שקורא את הראיון הזה דבר אחד נוסף: "אני פונה לכולם בבקשה להשאיר לחתולי הרחוב כלי מים טריים בצל בימות הקיץ, להשאיר להם בתים קטנים שיהיה להם היכן להתגונן מהקור במהלך החורף, ובעיקר לא להתעלם כשרואים חתול פצוע או חולה. אין לו אף אחד מלבדנו ושום דבר מלבד החמלה שלנו. זה המעט שאנחנו יכולים לעשות עבורם."

מנכלית עמותת קול החתולים, סמדר רביב
סמדר ושני חברים משופמים

קול החתולים היא רק עמותה מדהימה אחת מתוך 143 ארגונים הפועלים למען בעלי חיים ברחבי כל העולם להם תרמנו עד כה במסגרת מבצע בטי ווייט. הם עמותה קטנה מישראל ועדיין תוייג לא פחות מ-100 פעמים! הם פועלים בהתנדבות מלאה וברחבי כל הארץ ואם אתם מעוניינים לעזור לסמדר ולפעילים המדהימים של קול לחתולים, הנה הפייפאל שלהם. כדאי גם לעקוב אחריהם בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים ולשמור על קשר. 

פוסטים קשורים