דף הבית
בלוג טבעוני
עכברים וחולדות הם מדהימים (ומדהימות!)

עכברים וחולדות הם מדהימים (ומדהימות!)

פורסם ע"י מערכת סימפל האפי קיטשן בתאריך
3.1.2022
עכבר וחולדה שותים יחד בירה

אמנם לעכברים וחולדות אין בדיוק את המוניטין הכי טוב, אבל הם בעצם די אדירים. היום אנחנו כאן כדי לספר לכם למה המכרסמים עם יחסי הציבור הכי גרועים בהיסטוריה הם כנראה בעצם חיות המחמד המושלמות:

  • מחקרים מראים שלא רק שחולדות ועכברים יכולים להרגיש דברים כמו פחד או הנאה, אפשר גם לראות את הרגשות האלה על הפרצופים שלהם. חולדות גם משמיעות ציוצים וצפצופים שווי ערך לצחוק כשמדגדגים אותן או כשהן משחקות.
  • חולדות ועכברים הם בעלי חיים מאוד חברתיים. הם אוהבים לשחק יחד, להיאבק, ולישון מכורבלים יחד. הם הופכים עצובים מאוד כשמפרידים אותם מהמשפחה והחברים שלהם ויכולים להיות בודדים, חרדתיים ומדוכאים אם הם בודדים. יש להם גם מערכות תקשורת מורכבות ומשוכללות והם יכולים לתקשר באמצעות מגע, רחרוח וצלילים בתדרים שבני אדם לא יכולים לשמוע. אדיר, לא?
  • עכברים וחולדות הם בעלי חיים מאוד נקיים והם מטפחים את עצמם מספר פעמים ביום. למעשה, יש סבירות נמוכה יותר שהם ידבקו וידביקו אחרים בטפילים ווירוסים מאשר חתולים וכלבים. שמעתם את זה, חתולים וכלבים? 
  • הרבה חולדות ועכברים שהוצלו ממעבדות נוהגים "לטפח" את בני האדם שלהם כסימן להכרת תודה וחיבה. חמודים!
  • חולדות ועכברים הם בעלי אינטליגנציה גבוהה ויכולים לזהות את שמם ולהגיב כשקוראים להם. הם יכולים לפתור בעיות באותה מהירות כמו כלבים. לחולדות יש גם זיכרון מעולה וברגע שהם לומדים לנווט במסלול מסוים הם לא ישכחו אותו!
  • חולדות הדגימו אמפתיה באופן ברור ובחרו לעזור לחולדות אחרות אפילו כשהיתה להם הזדמנות לעזור לעצמם במקום. 
  • עכברים הם בררנים באוכל! הם אוהבים מגוון, אוכלים את החלקים הטעימים יותר קודם ומשליכים את מה שלא מוצא חן בעיניהם.  

אז כן, אם בא לכם לאמץ חיית מחמד אבל כלבים וחתולים הם קצת יותר מידי בשבילכם, עכבר או חולדה יכולים להיות הפתרון! זה גם הזמן להזכיר שמאות מיליונים מהם נעולים במעבדות ברחבי העולם, שם מבצעים עליהם ניסויים שונים. אתם יכולים להילחם בניסויים מיותרים על ידי רכישה של מוצרים עם סימון הארנב בלבד. 

פוסטים קשורים