דף הבית
בלוג טבעוני
כולם בארה"ב היו בטוחים שעגבניות הן רעילות, עד שאיש אחד אכל עגבניה והוכיח שהם טועים

כולם בארה"ב היו בטוחים שעגבניות הן רעילות, עד שאיש אחד אכל עגבניה והוכיח שהם טועים

פורסם ע"י מערכת סימפל האפי קיטשן בתאריך
3.1.2022

מסתבר שעגבניות נחשבו לדבר מפחיד ורעיל בארה"ב במשך הרבה שנים בגלל שמועה שנפוצה ולפיה הן מכילות את הרעלן טומטין, רכיב כימי שיכול להיות מזיק לבני אדם. וזה נכון, הן אכן מכילות טומטין, אבל לא ברמה שיכולה להזיק למישהו

מלפפון אוכל עגבניה בזמן שחציל מחזיק ארון קבורה פתוח

אז אנשים פשוט לא אכלו עגבניות עד שיום אחד, כך מספרת האגדה, איש אחד בשם קולונל רוברט גיבון ג'ונסון שחיבב עגבניות וחשב שהן דווקא בסדר, החליט שהוא הולך להוכיח את חפותן, והוא בחר לעשות את זה מול קהל! 

היום הגורלי שבו ארה"ב הפסיקה לפחד מעגבניות והתחילה לחבב אותן

ב-28 ליוני, 1820, על המדרגות של בית המשפט המקומי של העיירה סיילם, ניו ג'רזי, התאספו כ-2,000 איש כדי לחזור בג'ונסון…אוכל עגבניות. היה שם אפילו רופא בהיכון למקרה שיקרה משהו רע. הקהל עצר את נשימתו בדריכות בזמן שג'ונסון נגס שוב ושוב בעגבניה עסיסית, ואז בעוד אחת. ועוד אחת…וכלום לא קרה לו. 

ג'ונסון הוכיח לכולם שעגבניות הן אך ורק טעימות ושום דבר מוזר אחר, והשאר זה היסטוריה. האירוע התפרסם ועגבניות הפכו להיות אחד מהפירות הפופולריים ביותר בארה"ב (עגבניות נחשבות בוטנית לפרי, אבל קולינרית, הן נחשבות לירק, והן מהוות 19% מסך צריכת כל הירקות בארה"ב כיום, כשרק תפוחי אדמה עוקפים אותן עם 23%), והכל הודות לאיש אמיץ אחד. תודה לך, קולונל ג'ונסון, קהילת העגבניות מצדיעה לך!

אוהבים עגבניות כמונו? אין סיכוי! אבל הנה בובה של עגבניה!

והנה גרביים!

פוסטים קשורים