דף הבית
בלוג טבעוני
זרעי צ'יה הם אדירים ואתם צריכים להכניס אותם למטבח שלכם בדחיפות!

זרעי צ'יה הם אדירים ואתם צריכים להכניס אותם למטבח שלכם בדחיפות!

פורסם ע"י מערכת סימפל האפי קיטשן בתאריך
7.12.2021

היום אנחנו רוצים לספר לכם על זרעי צ'יה ולמה אנחנו בטוחים שאתם חייבים ללכת ולקנות אותם ממש בקרוב: זרעי צ'יה הם אמנם קטנטנים אבל כ-30 גרם מהם יספקו לכם כ-180 מ"ג סידן (אותה הכמות כמו בפרוסת גבינה), 2 מ"ג ברזל, 1.3 מ"ג אבץ ו-115 מ"ג אשלגן. במילים אחרות, זרעי צ'יה מכילים כמויות אדירות של ערכים תזונתיים!

שקד משקה צ'יה ומופתע מהתוצאה

באותה כמות תוכלו למצוא גם 10 גרם סיבים תזונתיים, כמעט חצי מהכמות המומלצת לנשים מעל גיל 50. חלק גדול מהסיבים שניתן למצוא בצ'יה הם סיבים מסיסים (זאת הסיבה שצ'יה הופכת לג'לי כשמוסיפים לה מים) והסיבים האלה טובים בשבילכם כי הם יכולים לעזור עם הורדת רמת הכולסטרול בדם, איזון רמות הסוכר בדם והם גם יגרמו לכם להרגיש שבעים לאורך יותר זמן מהרגיל!

אוקיי אז זה בריא, אבל מה אפשר לעשות עם צ'יה?

הסיבים המסיסים יכולים גם לספוח עד פי 10 ממשקלם בנוזלים, דבר שיכול להיות מאוד מועיל במטבח. אפשר להשתמש בצ'יה בתור תחליף ג'לטין או אפילו בתור תחליף לביצה באפיה. צ'יה גם מצויינת כשרוצים להכין מה שנקרא "פודינג לילה". כל הדברים האלה הופכים את זרעי הצ'יה לדבר הכרחי בכל מטבח טבעוני, אבל האם הם מקבלים את היחס הראוי להם? אנחנו מקווים ששכנענו אתכם ולו במעט להכניס את הזרעים הנפלאים האלה למטבח!

טיפ של אלופים: זרעי צ'יה יכולים להחזיק גם 4-5 שנים ללא קירור! אבל על מנת לשמור על הערכים התזונתיים שלהם (בעיקר האומגה 3), מומלץ לשמור אותם במקפיא. 

וכאן תוכלו למצוא רעיונות נוספים לתחליפי ביצה מושלמים!

פוסטים קשורים