דף הבית
בלוג טבעוני
לתרום לארגוני בעלי חיים מכל העולם זה לא קל כמו שזה נשמע

לתרום לארגוני בעלי חיים מכל העולם זה לא קל כמו שזה נשמע

פורסם ע"י מערכת סימפל האפי קיטשן בתאריך
22.8.2022
במסגרת אתגר בטי ווייט כבר תרמנו מעל 25 אלף שקלים לארגונים התומכים בבעלי חיים!

אמ;לק: מאז חודש ינואר השנה תרמנו מעל 25 אלף שקל למקלטים, ארגונים וחוות למען בעלי חיים, ונמשיך לתרום אלפים רבים עד סוף השנה. הכל בזכות אתגר אינטרנטי, פוסט ויראלי, והעזרה שלכם. גללו למטה על מנת לצפות בפירוט המלא של המקומות להם תרמנו והסכומים. 

כאן אפשר למצוא את הסיכום המלא והסופי של המבצע.

האתגר שהפך ויראלי

ב-12 בינואר 2022 העלנו פוסט לעמודים שלנו בפייסבוק ובאינסטגרם ובטוויטר, ובו ביקשנו מהעוקבים שלנו לתייג מקלטים וארגונים למען בעלי חיים, ובתמורה הבטחנו לתרום 5$ לכל מקום שיתוייג. זה היה חלק מאתגר עולמי שהתקיים לכבוד יום הולדתה של השחקנית המנוחה בטי ווייט שאהבה יותר מכל בעלי חיים והקדישה את חייה למענם. 

התגובה הייתה מטורפת ועלתה בכמה דרגות על כל הציפיות שלנו! תוך מספר שעות תויגו מאות מקלטים, חוות וארגונים מכל העולם והתיוגים לא הפסיקו לזרום. ביום שאחרי פרסום הפוסט נאלצנו לקבל החלטה קשה: על מנת שנוכל לקיים את ההבטחה שלנו, החלטנו על סכום שבו נאלץ לעצור את איסוף התיוגים. הוחלט על 16,000 דולרים, שהם קצת יותר מ-52,000 שקלים. תוך מספר שעות בודדות כבר הגענו ליעד ועכשיו הגיע הזמן לגשת לעבודה האמיתית. 

ערימה של מידע

מצאנו את עצמנו עם ערימה ענקית של מידע שהיינו צריכים להפוך לרשימה קוהרנטית והוגנת, כזאת שתביא בחשבון את המשתמשים שלנו בכל הפלטפורמות (פייסבוק, אינסטגרם וטוויטר). עבדנו בשיטת "כל הקודם זוכה" והצלבנו מידע משלושת הפלטפורמות כדי לייצר רשימה אחת של המקומות המתוייגים ומספר הפעמים שתויגו על ידי העוקבים שלנו (לכל עוקב היתה זכות לתייג מקום אחד בלבד). 

זו היתה משימה מאתגרת! אבל הצלחנו בסופו של דבר ליצור רשימה שהיא גם מדויקת וגם הוגנת. עכשיו, רגע לפני שאנחנו ניגשים למלאכת התרומות עצמן, עצרנו רגע לחשוב:

מה עוד אנחנו יכולים לעשות?

קלטנו שיש לנו ביד רשימה מדהימה של מקלטים, חוות וארגונים למען בעלי חיים מכל העולם, והחלטנו שאנחנו חייבים למצוא דרכים נוספות לעזור להם מלבד תרומה חד פעמית. כך נולדה תוכנית שיווק השותפים החדשה שלנו, תוכנית שבמסגרתה יוכלו הארגונים להנות מהכנסה נוספת לאורך זמן. 

בנוסף, השקנו סדרה של פוסטרים חינוכיים על חיות משק, והצענו להתאים אותם לחוות השונות עם הלוגו שלהן בחינם, כך שיוכלו להשתמש בהם למטרות שונות כמו מתנות למבקרים או כל דבר אחר שירצו לעשות איתם. התגובה עד כה היתה מדהימה, והפוסטרים שלנו כבר עוזרים ללמד אנשים עובדות מדהימות על חיות משק בכל העולם!

סוף סוף הגענו לתרומות עצמן

לקח לנו קצת זמן (אנחנו צוות קטנטנן של אנשים שעובדים על הפרוייקט הענק הזה) והיו לנו הרבה מכשולים טכניים להתגבר עליהם, אבל סוף סוף הגענו לשלב המרגש והחשוב באמת של המבצע - ביצוע התרומות עצמן. 

גם (ואולי בעיקר) השלב הזה לקח (ועדיין לוקח) לנו כמות נכבדת של זמן, כי מדובר במאות ארגונים מרחבי העולם, לכל אחד מהם אתר משלו ואמצעים משלו להעברת התרומה. בחלק מהמקרים לא הצלחנו למצוא דרך להעביר תרומה כלל וכלל! אבל לא וויתרנו ולא נוותר עד שנצליח לתרום לכל ארגון את הכסף שהבטחנו, עד הדולר האחרון. 

כאמור, עד כה תרמנו 7,805 דולרים ל-143 מקלטים, חוות שיקומיות, ארגונים ובני אדם פרטיים שלכולם מכנה משותף אחד - אהבת בעלי חיים ורצון לעזור להפוך את חייהם על פני כדור הארץ לטובים ונעימים יותר. 

את סיכום התרומות המלא ניתן למצוא כאן.

* הסכומים הסופיים עשויים להיות שונים קלות ממה שמופיע כאן, בשל שערי חליפין של המטבעות השונים, עמלות נוספות וכד'.

מה הלאה?

עכשיו שאנחנו כבר מיומנים בתחום, ננסה להמשיך ולשלוח את התרומות ואת העדכונים עליהן בקצב מספק, עד שנסיים לתרום את כל הכסף שהבטחנו (בתקווה עד סוף השנה). 

בינתיים, אם אתם מעוניינים לתמוך בכל הפרויקט הזה, אתם יכולים פשוט להזמין כל דבר מהחנות הטבעונית שלנו שמלאה במוצרים מעוצבים, מקוריים, מצחיקים וגם חינוכיים! אתם יכולים לתמוך גם על ידי כך שתעקבו אחרינו במדיה החברתית (בפייסבוק ובאינסטגרם ואפילו בטוויטר שלנו), תשתפו את הפוסטים שלנו, תרשמו לניוזלטר שלנו ותשארו בעניינים לגבי המבצע הזה ומבצעים אחרים. 

תמיכה בנו = תמיכה באלפי בעלי חיים מכל העולם!

ומיהם הפרצופים מאחורי השמות? החלטנו לדבר עם מנכ"לית אחת מהעמותות שקיבלו הכי הרבה תיוגים - קול החתולים! בואו לקרוא את הראיון המלא כאן. כדאי לכם, יש שם חתולים!

פוסטים קשורים