דף הבית
בלוג טבעוני
בית המשפט בארה"ב: ההיפופוטמים של פבלו אסקובר זכאים לייצוג משפטי כשל בני אדם

בית המשפט בארה"ב: ההיפופוטמים של פבלו אסקובר זכאים לייצוג משפטי כשל בני אדם

פורסם ע"י מערכת סימפל האפי קיטשן בתאריך
7.12.2021

אתם בטח לא יודעים אם אנחנו סתם צוחקים או שזה ברצינות וזה בסדר, גם לנו לקח כמה זמן להבין שהסיפור המשוגע הזה הוא לא חלק מהפקה של נטפליקס. אז מה לעזאזל קרה?!

ובכן, מסתבר שברון הסמים הקולומביאני המפורסם, פבלו אסקובר, נהג לייבא חיות אקזוטיות לחווה שלו בקולומביה בשנות השמונים (בצורה בלתי חוקית כמובן). בין החיות האלה היו גם ארבעה היפופוטמים, אשר לאחר מותו של אסקובר ב-1993 פשוט הושארו בחווה לנפשם (בעיקר מכיוון שלרשויות בקולומביה לא היה שמץ של מושג מה לעשות איתם). אותם ארבעה היפופוטמים מצאו את דרכם לגדות נהר מגדלנה, שם התמקמו והתחילו להתרבות בקצב מסחרר.

חבורה של היפופוטמים שנראים כמו פבלו אסקובר

בסדר, כולה כמה היפופוטמים, מה הבעיה?

בשמונה השנים האחרונות בלבד צמחה אוכלוסיית ההיפופוטמים המשונה על גדות הנהר הקולומביאני מ-35 ל-65-80 יונקי ענק, דבר שהביא כאוס מוחלט ואפילו סכנת חיי אדם לאיזור כולו. הבעיה התחילה כאשר הרשויות בקולומביה סוף סוך החליטו להתייחס לנושא ברצינות והחלו לסרס את ההיפופוטמים באמצעים לא מוכחים ולא בריאים להם. משם הדרך לתביעה ייצוגית נגד ממשלת קולומביה היתה קצרה. 

עורכי דין מטעם העמותה לייצוג משפטי לבעלי חיים דרשו מהשופט האמריקאי שדן במקרה המוזר להעניק להיפופוטמים את הזכות לייצוג משפטי כשל בני אדם, זאת על מנת שהתביעה תוכל לקרוא לעדים מומחים בתחום. להפתעת כולם ובאופן חסר תקדים החליט השופט להיענות לבקשתם. בזמן שבמדינות כמו הודו, פקיסטן וארגנטינה כבר נראו מקרים דומים בעבר, באה"ב מדובר בתקדים משפטי חשוב למען זכויות בעלי החיים.

חשוב לציין שמה שקורה בבית המשפט בארה"ב לא חל חוקית על ההיפופוטמים בקולומביה ועדיין מדובר רק בניסיון של פעילים למען זכויות בעלי חיים להתערב לטובתם. עם זאת, כאמור, מדובר בתקדים חשוב שיכול לסלול את הדרך למקרים עתידיים שלהם אולי כן תהיה השפעה ישירה על בעלי חיים. 

פוסטים קשורים